Gyakran Ismételt Kérdések
1. Ingatlan vásárlása, tulajdonjog, öröklés!
Az általunk ajánlott hurghadai lakások közvetlenül az építtető/beruházó cégtől kerülnek megvásárlásra teljesen jogszerű szerződéssel. Ellentétben az ázsiai (pl. Thaiföldi szisztémával) itt a vásárló a lakás teljes jogú tulajdonosa lesz, nem kell stróman, akinek a nevére kerül az ingatlan. Az ingatlant az örökös örökli. A vételár többféle konstrukcióban kerülhet kifizetésre, egyben kifizetve különféle (százalékos) kedvezményekkel. De több éves részletfizetésre is van lehetőség.
Az ingatlanoknál egyszeri egyösszegű közös költség kifizetés van, ez általában az ingatlan eladási árának 10 %-a. Ezt a birtokba vételnél kell kifizetni. Ettől kezdve nincs további közös költség az ingatlannál. A rezsi (áram és víz) feltöltő kártyás rendszerrel működik, amely egyszerű, nagyon sok helyen feltölthető.
2. Van-e közvetlen járat Budapest-Hurghada közt?
Igen van! A Wizz Air légitársaság, folyamatosan, egy héten, többször is indít járatot Budapest és Hurghada közt. Kérem tájékozódjon, a Wizz Air weboldalán. E mellett közvetlenül még az Air Cairo, EgyiptAir járatait érdemes megnézni, és számtalan nem közvetlen járatot is érdemes figyelni, mert a jegyek árai nagyon nagy szórást mutatnak.
3. Vízum/telefonkártya
A turista vízum egy hónapra szól. Ha lakás tulajdonos vagyok akkor - a közös költség kifizetése után - 6 hónapot tartózkodhat egyhuzamban az, aki lakástulajdonos. Hat hónap után egy napra el kell hagyni Hurghadát (pl. Kairói kirándulás, tehát nem kell vissza jönni Magyarországra)), és azt követően ismét 6 hónapig érvényes a vízumunk.
Telefonkártya: nagyon sok telefontársaság működik Egyiptomban is (WE, Orange, vodafon stb). Ezeket üzletekben, repülőtéren (itt a legolcsóbb) szállodákban (itt drága) lehet megvásárolni, hazai viszonylathoz képest olcsón!
4. Milyen a közbíztonság Hurghadába / Egyiptomba?
Egyiptom kimondottan biztonság. Egyiptomban a turistaövezetekben kifejezetten jó a közbiztonság. Éjjel semmiféle veszélyt nem jelent, ha a főutcán végigsétálunk.
Figyeljünk a megfelelő öltözékre, tiszteljük az ország hagyományaikat, de egyébként nyugodtan lehet rövidnadrágban, rövid szoknyában sétálni.
Az utcai lopás nem jellemző, az árusok sem zaklatják a turistákat, az üzletekben nagyon barátságosak az eladók, kicsit nyomulnak is. Az utcán alkudni nem csak lehet, szinte kötelező, üzletekben viszont ez nem mindenhol jellemző. Szállodákban a szobákban széf van, de ezt mindenki saját felelősségére használja.
5. Milyen az időjárás különböző évszakokban?
Egyiptomban egész évben meleg van, szinte minden nap süt a nap,
nagyon ritkán fordul elő eső, sivatagi éghajlat jellemző az országra.
Általában
a téli hónapokban (január, február) sem esik a nappali hőmérséklet 20
C° fok alá, ez jellemző a tenger hőmérsékletére is, a Vörös-tenger egész
évben fürödhető.Ezek a hónapok kiválóan alkalmasak arra,
hogy elutazzunk "télből a nyárba", napozzunk és kiránduljunk anélkül,
hogy hőgutát kapnánk. Ilyenkor könnyen elviselhető a meleg, bátran
tervezhetünk akár Nílusi hajóúttal, történelmi látnivalókkal,
sivataggal…
Március, április, november és december átmeneti időszak, általában már 30 C° felett van a hőmérséklet, ősszel a tenger hőmérséklete melegebb, mert a nyár után még kevésbé hűlt le. Ebben az időszakban nyugodtan tervezhetünk már napozós, strandolós nyaralást, kellemes meleg van, és minden egyéb kirándulás is élvezhető.
Május, június, szeptember és október a legkellemesebb időszak, a levegő nappal általában 35 C° felett van és éjszaka sem nagyon hűl 30 C° alá (kivétel lehet október). A tenger hőmérséklete egyre melegebb, hosszú időt lehet a vízben tölteni anélkül, hogy fáznánk.
Július és augusztus az igazi kánikulás nyár Egyiptomban. Nappal 40 C° fok körüli hőmérsékletre számítsunk, a tengervíz pedig 30 C°-hoz közelít, ilyenkor igazán kellemes a tenger közelsége.Habár magasnak tűnnek ezek a hőmérsékletek, de mégis könnyebb elviselni, mint Magyarországon, mivel száraz a levegő, így nem érezzük olyan izzasztónak, de a nap ereje emlékeztet bennünket, hogy Afrikában vagyunk.Természetesen, akik jól bírják a meleget, ajánljuk egész évben a történelmi látnivalókat, és a forró sivatagot is, de fel kell készülni az extrém melegre és akkor ugyanúgy felejthetetlen élményben lesz része!Az Egyenlítő közelsége miatt előbb van napnyugta, ez fura lehet a megszokott hosszú európai napok után, nyáron kb este 7 órakor már sötét van, télen pedig akár már délután 5-kor is.
Egyiptom népszerű és izgalmas úti cél, ahol az időjárás és az árak jelentősen befolyásolhatják az utazási élményt. A sivatagi éghajlatnak köszönhetően az év nagy részében meleg és száraz időjárás uralkodik, és az ország különböző régióiban viszonylag eltérő klimatikus viszonyok jellemzőek.
A nyári hónapokban a hőség néha egyenesen veszélyes lehet, a csapadék pedig minimális, ezért ezt az időszakot érdemes elkerülni. Mind télen, mind az őszi-tavaszi hónapokban azonban nagyszerű élményeket szerezhetünk Egyiptomban.
6. Milyen az orvosi ellátás Hurghadában / Egyiptomba?
Akinek esze van, mindenképp köt baleset, illetve betegbiztosítást, mielőtt utazni indul, hogy megkímélje magát az esetleges kiadásoktól. Nincs ez másként az Egyiptomba utazókkal sem, és bár nem kívánjuk senkinek, hogy orvosi segítséget kelljen igénybe vennie nyaralása folyamán, azért érdemes pár dolgot észben tartanunk.
A legelső, általános félelem egészségügyi vonalon az arab világgal
kapcsolatban az orvosok képzettségi szintje. Ettől jobb, ha nem tartunk,
a kórházak jobban felszereltek, mint nálunk, és az orvosok is nagyon
jólképzettek. Én személy szerint ha már kórház, inkább egyiptomi, mint a
budapesti Margit kórház hogy csak egy példát említsek.
Ami nagyon fontos pont az egyiptomi orvosi ellátásoknál, hogy még
mielőtt orvosért rohannánk, hívjuk fel a biztosítónkat, mondjuk el mi
történt, és ők megmondják, melyik orvosokkal, eü intézményekkel állnak
szerződéses viszonyban. Ha így teszünk, az orvosi ellátásért nem kell
fizetnünk, a biztosító lebeszéli a partnereivel.
Amennyiben nem ezt az utat választjuk, úgy jó eséllyel nem szerződéses partnernél kötünk ki, akinek először is ki kell fizetni a szolgáltatás díját - balesetnél ráadásul az embernek eszébe sem jut alkudozni - és utána kaphatjuk vissza az összeget itthon a biztosítótól. Persze ilyen esetben valószínűleg nem a teljes összeget, hiszen ezek a dokik olyan árat mondanak, amilyet nem szégyellnek, egy alap vizitért is elkérhetnek akár 100 Eurót is, amiből jó, ha hatvanat megkapunk majd a biztosítótól. És ebben az esetben még csak nem is a biztosító a felelős/hibás, ők leírták, tessék csak jobban elolvasni!
Így tehát javasolt
elsőként a biztosító forródrótján érdeklődni, mielőtt bármiféle
egészségügyi szolgálatatást igénybe vennénk, egyéb esetben akár 500
Eurónk is bánhatja a dolgot, aminek jó, ha töredékét viszontlátjuk majd.
Olyan apróságokért, mint "antinal", jobb ha lemegyünk magunk a gyógyszertárba, és megvesszük, nem drága. ( Érdemes rögtön érkezés után venni egyet, ha gyorsan kell, legyen kéznél.
Végül nagyon sok gyógyszertár van a városban, minden utcában a turista centrumokban, a szállodákban is, és nagyon jól felszerelt patikákról van szó, minden kapható, amire gyorsan szükség lehet.
7. Milyen pénznemben tudok vásárolni, fizetni Hurghadában / Egyiptomba?
Hurghadában, ahogy Egyiptom egész területén a helyi pénznemben lehet fizetni, vásárolni. ez az egyiptomi font, EGP röviden. E mellett természetesen szívesen fogadják a USA dollárt $, valamint az Eurót €, és az Angol fontot £ is. Természetesen nagyobb üzletekben, bankkártyákkal is lehet fizetni, valamint számtalan helyen vannak pénzváltó automaták. Azonban azt jó tudni, hogy a hazai bankok is felszámítanak költséget a bankkártya használatakor, nem csak az ottani / helyi bankok. Valamint érdemesebb minél kisebb címletű (1,5,10,50) bankjegyeket magunkkal vinni, mert kevés helyi tud vissza adni a nagyobb bankjegyekből. Ha nagyobb bankjeggyel vásárolunk, és nem tudnak visszaadni euróból vagy dollárból, a helyi fontban szoktak vissza adni. Ezt érdemes elkerülni.